KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 5577027
nr 557 7027
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Pastell, signerad Kjell Leander Engström, Landskap med stad, 62x49
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
måndag 8 december 2008
kl 17:40:53
400 kr
600 kr
500 kr
600 kr
Kjell Leander Engström
Läs mer om Kjell Leander Engström